Підібрати насос

Насоси з нашого асортименту в залежності від типу двигуна поділяються на насоси з мокрим ротором і насоси з сухим ротором.

Насоси з мокрим ротором

У насосах з мокрим ротором ротор особливого електромотора занурений у середовище. Розділова втулка, вбудована в корпус електромотора, захищає котушку статора. Ця втулка виготовлена з немагнітної високолегованої сталі. Вал виготовлений нержавіючого матеріалу і обертається в графітових підшипниках. Втулка валу нерухома. Середа, під тиском перекачується через систему, одночасно її охолоджує і знижує тертя в підшипниках.

Насоси з мокрим ротором безшумні і не особливо вимогливі в обслуговуванні. Вони можуть регулюватися електронно комутованих мотором (NMT) або перетворювачем частоти (EGHN). До групи насосів з мокрим ротором також відносяться трьох-швидкісні насоси.

Насоси з сухим ротором

У насосах з сухим ротором ротор є частиною стандартного електромотора, прикріпленого ущільнювальним кільцем до корпусу гідронасоса.
Електромотор і насос можуть бути з'єднані одним валом або за допомогою муфти. Вал виготовлений з нержавіючого матеріалу і обертається в упорно-радіальних підшипниках. Втулка рухлива, з плаваючим самоустанавливающимся ущільненням. Середа, під тиском перекачується через систему, змащує тертьові поверхні плаваючого самоустанавливающегося ущільнення, яке, в залежності від типу середовища, може
приймати найрізноманітніші форми.

ВИБІР ПІДХОДЯЩОГО НАСОСА

Циркуляційний насос — одна з головних складових системи опалення та гарячого водопостачання. Призначений для забезпечення примусового руху рідини по замкнутому контуру (циркуляції), а також рециркуляції.
При розрахунку продуктивності насоса, що працює в циркуляційній системі, слід враховувати тільки втрати на тертя в трубопроводі. Висота системи (будівлі) не має значення, так як рідина, яка подається насосом в подаючий трубопровід, штовхає воду також у зворотному напрямку.

Вибір трьох-швидкісних насосів

Основні характеристики насосів виражаються кривими, що відображають залежність висоти підйому H, потужності P і коефіцієнта корисної дії від продуктивності Q. Дані про необхідний потоці і перепаді тисків у системі беруться з проектної документації і потім порівнюються з
графіків технічних характеристик насосів.

Основою для вибору насоса є розрахункова точка з координатами R Qr і Hr. Насоси з трьома швидкостями обертання мають три криві Q-H і працюють так, як показано на рис. 1. Насос буде працювати у фактичній точці D, точці перетину кривої гідравлічного опору системи і кривої Q-H насоса.

Вибір регульованих насосів

Робота електронно регульованих насосів адаптована до змін у споживанні теплової енергії протягом року. Таке річне споживання зображено на графіку рис.2, що відображає сезонний профіль навантаження.

Правильний вибір регульованого насоса (порівняння характеристик насоса, затребуваних проектною документацією, з характеристиками реального насоса) показано на рис.3, 4 і 5.

У регульованих насосах нам доступно широке поле між мінімальною і максимальною кривими Q-H. Таке регулювання називається безступінчатим. Розрахункова точка R має розташовуватися якомога ближче до максимальної кривої Q-H. З графіка профілю навантаження видно, що опалювальна система працює на повну силу лише кілька днів у році, в інший час регулювання зменшує споживання електроенергії. При оптимальному керуванні системою (з застосуванням термостатичних вентилів на радіаторах) регульовані насоси дозволяють заощадити значну частину електроенергії. Таким чином, установка регульованих насосів замість нерегульованих дозволяє істотно заощадити (див. рис.6)