Навіщо потрібен газовий лічильник

Газовий лічильник — це прилад, який дозволяє вимірювати і враховувати обсяг газу, який надходить по газопроводу. Пристрій може монтуватися на вулиці або в приміщенні. З його допомогою ви можете зняти показники витрати палива за певний період часу. Лічильник дозволяє здійснювати облік витраченого газу, а на підставі цих даних проводиться розрахунок з постачальниками палива.

Газові лічильники бувають різних типів і призначаються для використання у таких сферах:

  • промислова;
  • побутова;
  • комунальна.

До промислового типу пристроїв відносяться турбінні та ротаційні лічильники, які застосовуються на підприємствах і газових магістралях.

У комунальній галузі використовують газові прилади наступних видів: турбінні, діафрагмові, ротаційні. Пропускна здатність пристроїв зазвичай становить 10-40 кубометрів на годину.

У побуті широко застосовуються мембранні (діафрагмові) лічильники з пропускною здатністю не більше 12 кубометрів на годину.

Працездатність лічильників на газ протягом всього терміну експлуатації гарантується за рахунок проведення різних перевірок:

  • первинна, яка відбувається на заводі;
  • періодична, що дозволяє попередити неполадки під час роботи і зберігання пристрою;
  • позачергова, яка здійснюється у разі виникнення несправності.

При купівлі газового лічильника необхідно враховувати умови його експлуатації. Найчастіше пристрій встановлюється на вулиці, тому необхідно забезпечити його працездатність незалежно від температурних умов. З цією метою варто вибрати виріб з термокомпенсатором, який дозволить уникнути похибок вимірювань при перепадах температури повітря.

В онлайн-каталозі компанії «Vest Group» представлена велика кількість якісного газового обладнання за доступними цінами. У нас ви можете придбати не тільки лічильники, але і газові котли, модульні котельні, газові фільтри, водонагрівачі і т. д.